Akademia Bezpiecznego Puchatka

Program "Akademia Bezpiecznego Puchatka" realizowany był przez klasę pierwszą Szkoły Podstawowej w Idzikowicach w roku szkolnycm 2017/2018. Głównym jego celem było wdrożenie uczniów do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabaw.

W czasie realizacji programu poruszane były następujące tematy:

• Bezpieczeństwo w domu.
  • Bezpieczeństwo w drodze do szkoly.
  • Bezpieczeństwo w szkole.
  • Bezpieczeństwo w Internecie.

Wychowawca klasy - p. Dominika Kwaśniak przeprowadziała zajęcia, w trakcie których uczniowie obejrzeli film instruktażowy dotyczący bezpieczeństwa, uczyli się rozróżniać różne sytuacje właściwego i niewłaściwego zachowania oraz wykonywali zadania praktyczne. Uczestnicy programu otrzymali książeczki "Dołącz do Akademii Bezpiecznego Puchatka".

Realizacja programu kształtowała u dzieci postawy odpowiedniego zachowania się w sytuacjach niecodziennych, trudnych uczyła adekwatnej reakcji na zaistaniałe zagrożenia. W działania związane z realizacją programu zaangażowani byli również rodzice, którzy otrzymali broszury informacyjne.

Program zakończył się wypełnieniem przez uczniów Ogólnopolskiego Wielkiego Testu Bezpieczeństwa na zajęciach informatycznych prowadzonych przez panią dyrektor Annę Jakubczyk. Skaładał się on z 15 pytań. Dzieci wykazały się dużą wiedzą w tematyce bezpieczeństwa w domu, w szkole, w drodze do szkoły i w Internecie. W wyniku podjętych działań zdobylismy Certyfikat "Akademii Bezpiecznego Puchatka".