Pamiętamy – 103. rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Dnia 10 listopada w naszej szkole odbyły się obchody 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Do tej uroczystości uczniowie przygotowywali się już od kilku dni. Między innymi wykonywali okazjonalne kotyliony w narodowych barwach, a uczniowie klasy VI wykonali prace plastyczne zatytułowane: ”Mój lokalny patriotyzm”.  Nie zabrakło też rocznicowych gazetek w salach lekcyjnych. Przybliżały one miedzy innymi sylwetki wybitnych Polaków, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny.Rownież uczennica uczestnicząca w indywidualnych zajęciach rewalidacyjno - wychowawczych upamiętniła ten wyjątkowy dzień wykonując kotylion i flagę Polski.

Przedszkolaki, które biorą udział w programie „Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury” zrealizowały tego dnia kolejny moduł : „Opowiem Wam o Polsce”, który został opisany w odrębnym artykule.

Punktem kulminacyjnym szkolnych obchodów Święta Niepodległości był apel w formie montażu słowno-muzycznego, który został przygotowany przez panią Dorotę Matuszczak i pana Sławomira Tomaszewskiego. Patriotyczne wiersze i pieśni zaprezentowali uczniowie z klas III-VIII.

Dopełnieniem szkolnego świętowania tak ważnej rocznicy było odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” o symbolicznej godzinie 11.11. Stanowiło to element uczestnictwa w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Z uwagi na trwający stan epidemii odśpiewanie hymnu  odbyło się w klasach.

Dzień ten dla społeczności szkolnej był prawdziwą lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki, którym żyjemy w wolnej Polsce.