AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

Uczniowie klasy I na przełomie stycznia i lutego realizowali program „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

Cele programu:

• edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają swoją naukę w szkole,
  • wytworzenie u uczniów naturalnych sposobów unikania i reagowania na zagrożenia,
  • edukacja rodziców w zakresie ochrony dzieci przed zagrożeniami,
  • zwrócenie uwagi nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej na konieczność edukowania dzieci w szeroko rozumianej tematyce bezpieczeństwa.

W ramach programu przeprowadzone zostały cztery zajęcia o następującej tematyce:

• Jesteśmy bezpieczni w szkole i na wycieczce.
  • Jesteśmy bezpieczni na drodze.
  • Jesteśmy bezpieczni w domu. Pierwsza pomoc.
  • Jesteśmy bezpieczni w internecie.

Wszystkie lekcje poparte były filmem edukacyjnym, ćwiczeniami praktycznymi oraz kartami pracy, a podsumowanie odbywało się w formie infografiki. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach i wykazywali się duża wiedzą związana z tematyką bezpieczeństwa. Dzięki programowi uczniowie zdobyli wiele cennych informacji, dzięki którym mają większą świadomość na temat różnych niebezpieczeństw z jakimi mogą zetknąć się każdego dnia, a co najważniejsze będą potrafili właściwie zachować się w sytuacji zagrożenia.
Podsumowaniem programu był test online dla uczniów oraz gra dydaktyczna.
Na zakończenie szkoła otrzyma Certyfikat”Akademii Bezpiecznego Puchatka” , a uczniowie otrzymają imienne dyplomy.
Koordynatorem programu była wychowawczyni kl.I pani Dorota Matuszczak, test uczniowie rozwiązywali na edukacji informatycznej pod okiem pani dyrektor Anny Jakubczyk i doskonale poradzili sobie z zawartymi w nim pytaniami.