Pasowanie na ucznia

24 października w Szkole Podstawowej w Idzikowicach miała miejsce wyjątkowo podniosła uroczystość, bowiem najmłodsi uczniowie, czyli pierwszoklasiści przystąpili do swojego pierwszego egzaminu, dzięki któremu zostali włączeni do społeczności szkolnej.

Pod okiem wychowawczyni p. Doroty Matuszczak przygotowali się bardzo sumiennie do tego wydarzenia, w którym uczestniczyli zaproszeni goście: pani dyrektor Anna Jakubczyk, nauczycielki uczące w tej klasie: p. Teresa Prasek, p. Agnieszka Winecka, p. Anna Rogulska, przedszkolaki i uczniowie klasy II i III z wychowawczyniami oraz rodzice.
Pięknie recytowane wiersze, śpiewane piosenki, składane obietnice oraz wykonywane zadania wyciskały łzę w oczach rodziców.
Uczniowie wykazali się znajomością treści z różnych edukacji, a na koniec obiecali:

„Tak przez cały roczek szkolny uczyć się będziemy,
chociaż trud jest mozolny, wiedzę zdobędziemy.”

Następnie w obecności wszystkich zebranych uroczyście ślubowali:

• być pilnymi uczniami,
  • należycie wypełniać obowiązki ucznia,
  • szanować wszystkich ludzi, dbać o rośliny i zwierzęta,
  • dbać o honor i dobre imię szkoły i ojczyzny,
  • swoją postawą sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po tych słowach rodzice przekazali pani dyrektor ołówek i poprosili o pasowanie nim na uczniów swoich dzieci. Jednocześnie zapewnili, iż dołożą wszelkich starań, aby ich pociechy były dumą Szkoły Podstawowej w Idzikowicach.
Pani dyrektor dokonała pasowania uczniów, a następnie wręczyła pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Po czym skierowała wiele ciepłych słów do uczniów i ich rodziców u progu rozpoczęcia nauki szkolnej.
Nauczyciele uczący w tej klasie otrzymali życzenia od rodziców oraz kwiaty od uczniów.

Na zakończenie tej uroczystości rodzice wręczyli pamiątki – niespodzianki dla swoich dzieci oraz zaprosili uczniów i gości na słodki poczęstunek.

Serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości należą się uczennicom klasy VII i VIII:

• Magdzie Klimek
  • Izabeli Matysiak
  • Kindze Kobylarczyk
  • Kindze Matysiak
  • Oliwii Grzybek

oraz pani Agnieszce Wineckiej, nauczycielce języka angielskiego.
Za swój poświęcony czas i wkład pracy uczennice otrzymały od rodziców uczniów pierwszej klasy drobne upominki.