Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

Rok szkolny 2018/2019 rozpoczął się 3 września o godz. 9.00 odśpiewaniem hymnu państwowego po czym pani dyrektor Anna Jakubczyk powitała wszystkich na inauguracji nowego roku szkolnego.

Gośćmi tej uroczystości była Przewodnicząca Rady Rodziców pani Danuta Owsińska oraz pani Beata Wołonkiewicz przedstawiciel Urzędu Gminy i Miasta Drzewica, która odczytała słowa pana burmistrza Janusza Reszelewskiego skierowane do uczniów, rodziców i nauczycieli. Następnie uczennica Natalia Badura w kilku zdaniach przybliżyła i przypomniała wydarzenia sprzed 79 lat, po czym minutą ciszy uczciliśmy pamięć poległych w czasie II wojny światowej.

Pani Monika Kaczmarczyk Rzecznik Praw Ucznia w naszej szkole odczytała list skierowany do uczniów przez Rzecznika Praw Dziecka pana Marka Michalaka, a pani Bożena Fiderek zapoznała wszystkich z treścią listu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi p. insp. Andrzeja Łapińskiego. Następnie pani dyrektor przedstawiła sprawozdanie z prac remontowych jakie zostały wykonane podczas wakacji w budynku szkoły: wymieniono wszystkie drzwi wewnętrzne, odmalowano ściany, położono wykładzinę na podłodze oraz zakupiono regały do biblioteki, kilka sal otrzymało nowe tablice korkowe i magnetyczne.

Ten rok to kolejne zmiany w organizacji pracy szkoły. Po raz pierwszy w murach naszej placówki będą uczyć się dzieci 3-letnie, a szkoła podstawowa będzie już ośmioklasowa.

Uczniowie z niecierpliwością czekali na wiadomość kto obejmie w tym roku wychowawstwo w poszczególnych klasach, i tak:

• 3-5-latki - p. Justyna Miązek
  • 6- latki - p. Teresa Prasek
  • kl. I - p. Monika Płóciennik
  • kl. II - p. Dominika Kwaśniak
  • kl. III - p. Dorota Matuszczak
  • kl. IV - p. Sławomir Tomaszewski
  • kl. V - p. Monika Kaczmarczyk
  • kl. VI - p. Agnieszka Winecka
  • kl. VII - p. Agnieszka Składowska
  • kl. VIII - p. Bożena Fiderek

Miłym akcentem tego dnia były dwa jubileusze:

• 25-lecie pracy p. Agnieszki Składowskiej
  • 35-lecie pracy pani dyrektor Anny Jakubczyk

Wyrazem wdzięczności za wieloletnia pracę były kwiaty oraz moc życzeń: wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.