W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

17 czerwca w Szkole Podstawowej w Idzikowicach odbył się Piknik Rodzinny „W zdrowym ciele zdrowy duch”, który oprócz integracji społeczności lokalnej miał na celu także promowanie zdrowego stylu życia w tym profilaktykę uzależnień.

W niedzielne popołudnie na placu szkolnym zgromadzili się mieszkańcy Brzuzy i Idzikowic oraz zaproszeni goście: Burmistrz Gminy i Miasta Drzewica p. Janusz Reszelewski, Prezes DCW „Ofiarna Dłoń” p. Dominik Niemirski, Przewodniczący Rady Gminy i Miasta Drzewica p. Marian Kalużny, sołtys Brzuzy p. Zdzisław Abramczyk i p. Sławomir Kołodziejczyk – sołtys Idzikowic oraz sponsorzy. Organizatorem tego przedsięwzięcia była Szkoła Podstawowa w Idzikowicach we współpracy z Radą Rodziców i z udziałem Koła Gospodyń Wiejskich Idzikowice. W organizację zaangażowana była większość nauczycieli oraz pracownicy obsługi.

Imprezę uroczyście rozpoczęła p. dyrektor Anna Jakubczyk. Następnie wszyscy uczniowie klas 0-III zaprezentowali się w programie artystycznym „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, podczas którego zachęcali wszystkich do zdrowego odżywiania oraz dbania o kondycję. Uczniów do występu przygotowały nauczycielki: p. Dorota Matuszczak, p. Dominika Kwaśniak i p. Teresa Prasek. Przy scenografii pomogły również: p. Marzena Domagała, p. Anna Rogulska oraz p. Agnieszka Winecka.

Kolejnym występem była scenka w wykonaniu uczniów klasy II pt. „Wolna niedziela” pod kierunkiem wychowawczyni p. Marzeny Domagała.

Po części oficjalnej nadszedł czas na konkursy z nagrodami, które ufundowane były przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, sponsora p. radną Bożenę Fiderek oraz sponsorów anonimowych.

Udział w konkursach mogła wziąć każda chętna rodzina, a rywalizacja była zacięta.

Uczestnicy zmagali się z następującymi zadaniami:

• Kopciuszek – oddzielanie grochu od fasoli
  • rozpoznawanie przedmiotów kuchennych
  • tarcie marchewki – ojcowie
  • rymowanka o zdrowiu.

I miejsce w tej konkurencji zdobyła rymowanka uczennic klasy III z rodzinami:

„Zdrowe ciało bardzo ważne,

To są sprawy dość poważne,

Żeby każdy jadł warzywa

Niech i owoc w diecie bywa”

II miejsce p. Agnieszka Domagała z rodziną, III miejsce p. Małgorzata Kowalczyk z rodziną.

• Konkurs plastyczny „Bez nałogów”

I miejsce – rodzina Kobylarczyków

• Obieranie jabłka – ojcowie
  • Ciasto domowe

Chętne mamy przygotowały w domu ciasta, które poddane były ocenie przez komisję konkursową w składzie:

- przewodnicząca – p. dyrektor Anna Jakubczyk

- p. burmistrz Janusz Reszelewski

- sołtys Idzikowic p. Sławomir Kołodziejczyk

- prezes DCW „Ofiarna Dłoń” – p. Dominik Niemirski

- Przewodnicząca Rady Rodziców p. Danuta Owsińska

Komisja miała słodki orzech do zgryzienia, ale w efekcie I miejsce zdobyło tradycyjne ciasto – jabłecznik p. Marleny Orłowskiej, II miejsce ciasto p. Haliny Jaciubek,

III miejsce ciasto p. Agnieszki Smolarek.

Po konkursach zręcznościowych przyszedł czas na konkurencje sportowe:

• piłka i szczotka
  • nalewanie wody
  • przenoszenie piłeczki tenisowej na tacce
  • skakanki
  • tor przeszkód

Na zakończenie imprezy odbył się mecz dwóch drużyn mieszanych składających się z synów i ojców. Wynik meczu 2:2 rozstrzygnięto w rzutach karnych 3:1.

Konkursy prowadzili nauczyciele: p. A. Składowska, p. A. Winecka, p. M. Domagała, p. M. Kaczmarczyk, p. B. Fiderek, p. S. Tomaszewski.

Dodatkową atrakcją na pikniku było malowanie twarzy w wykonaniu p. D. Matuszczak i p. D. Kwaśniak.

Zdrowy poczęstunek dla wszystkich przygotowała Rada Rodziców, panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz nauczycielki.

Autorką zdjęć była p. Monika Kaczmarczyk.