W STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI

Kolejne działanie w ramach „Roku dla Niepodległej” już za nami. Uczniowie kl. III – VII przystąpili do konkursu plastycznego „W STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI”, którego organizatorem jest Łódzkie Kuratorium Oświaty.

Celem konkursu oprócz rozwijania pasji artystycznych było m. in. pielęgnowanie i utrwalanie wartości patriotycznych oraz szacunku dla osiągnięć Niepodległej.
Konkurs podzielony był na dwie kategorie: kl. I – III i kl. IV – VII. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej o następującej tematyce:

• kl. I – III - Portret Wielkiego Rodaka
  • kl. IV – VII Przełomowe wydarzenia stulecia niepodległości Polski.

8 czerwca komisja szkolna w składzie: p. D. Matuszczak i p. M. Domagała dokonała wyboru dwóch prac, po jednej z każdej kategorii, które będą reprezentować szkołę w kolejnym etapie konkursu.
Z klas I – III wybrana została praca autorstwa Zofii Kowalskiej uczennicy kl. III, która namalowała portret Józefa Piłsudskiego. W klasach IV - VII najciekawszą pracę pt. „Wejście Polski do Unii Europejskiej” wykonała Kinga Matysiak uczennica kl. V.
Pozostałe prace były także zgodne z założeniami konkursu, niestety regulamin pozwalał na wybranie tylko po jednej pracy z każdej grupy wiekowej.
Konkurs na etapie szkolnym przeprowadziła nauczycielka plastyki p. D. Matuszczak, pod merytoryczny okiem nauczyciela historii p. Sławomira Tomaszewskiego.