Kącik plastyczny

Uczniowie kl. I – VII na edukacji plastycznej i lekcjach plastyki poznali różnego rodzaju techniki plastyczne. Eksperymentując tworzyli ciekawe, pomysłowe prac, które można było podziwiać w kącikach plastycznych.

Uczniowie uczestniczyli także w konkursach plastycznych, dzięki którym rozbudzali wyobraźnię oraz kreatywne myślenie.

Konkurs „Kierunek – Bezpieczeństwo” zorganizowany w ramach Kampanii Kolejowe ABC realizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego miał na celu wykonanie przez zespół pracy plastycznej przedstawiającej Peronowo, czyli miasteczko, w którym mieszka nosorożec Rogatek, bohater Kampanii Kolejowe ABC, wraz ze swoimi przyjaciółmi.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Zapobiegajmy Pożarom” organizowany jest w kilku etapach. W etapie szkolnym tego konkursu rywalizowało 20 prac uczniów z klas II – VII. Do etapu gminnego decyzją komisji konkursowej, w której skład wchodzili przedstawiciele każdej klasy zakwalifikowało się 10 prac, po 5 do dwóch kategorii wiekowych. W etapie gminnym w kategorii klas I – IV trzecie miejsce zajął Marcel Panfil uczeń klasy IV, a wyróżnienie otrzymała Antonina Bogusz uczennica klasy III.

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursach.