XIII Halowe Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Opoczyńskiego w Lekkiej Atletyce Dzieci i Młodzieży Szkolnej - Spała 2022

22 września w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale, już po raz 13, odbyły się Halowe Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Opoczyńskiego w Lekkiej Atletyce Dzieci i Młodzieży Szkolnej. W sportowej rywalizacji udział wzięli również uczniowie z naszej szkoły.

Organizatorem Mistrzostw był Powiat Opoczyński wraz z Powiatowym Szkolnym Związkiem Sportowym w Opocznie.

W uroczystym otwarciu, oprócz przedstawicieli gmin i powiatu opoczyńskiego, udział wzięli również wybitni polscy lekkoatleci Adam Kszczot i Wanda Panfil – González.

Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: kl. IV – VI, kl. VII – VIII oraz szkoły ponadpodstawowe. Uczniowie konkurowali w następujących dyscyplinach:

- Bieg na 60 m

- Bieg na 200 m

- Bieg na 300 m

- Bieg na 600 m

- Bieg na 1000 m

- Skok w dal

- Pchnięcie kulą

- Skok  wzwyż

- Sztafeta 4x200 m

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Stępniak Maja, Wójcik Kacper, Stępniak Marcel, Rogulski Piotr, Grzybek Marcel, Wróbel Dawid.

Najlepszy wynik osiągnął Wróbel Dawid, który w kategorii klas VII – VIII został mistrzem powiatu opoczyńskiego w pchnięciu kulą.

Pozostali uczniowie osiągali wyniki na miarę swoich możliwości.

Uczniom ze Szkoły Podstawowej w Idzikowicach, gratulujemy wyników i zdobytego medalu! Wszystkim młodym sportowcom, dziękujemy za sportową rywalizację i życzymy dalszych sportowych sukcesów!