Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

1 września uczniowie Szkoły Podstawowej w Idzikowicach powitali rok szkolny 2021/2022 z podziałem na dwie grupy wiekowe. O godzinie 9.00 jako pierwsi Mazurka Dąbrowskiego odśpiewali uczniowie kl. IV – VIII, o godzinie 10.00 oddziały przedszkolne i kl. I – III.

W tym dniu swoją obecnością zaszczycili nas goście: pani Ewa Wójcik, przedstawicielka Rady Rodziców i radny pan Zdzisław Abramczyk, przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Drzewicy.

Inauguracji nowego roku szkolnego dokonała pani dyrektor Anna Jakubczyk, która w tym dniu rozpoczęła kolejną kadencję sprawowania tego urzędu. W związku z tym popłynęły gratulacje, wiele ciepłych słów w kierunku pani dyrektor, dzięki której nasza placówka prężnie działa, a uczniowie odnoszą sukcesy na różnych szczeblach.

Następnie wszyscy wysłuchaliśmy listu od Ministra Edukacji i Nauki pana Przemysława Czarnka skierowanego do nauczycieli i uczniów oraz listu od przyjaciela szkoły pana Tadeusza Bogusza, który w czasach powojennych był uczniem naszej placówki.

Co roku o tej porze pamiętamy także o rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uczeń Marcin Bogusiewicz przedstawił krótki rys historyczny z tamtych dni, po czym minutą ciszy upamiętniliśmy poległych za Ojczyznę.

Zanim pani dyrektor przedstawiła organizację roku szkolnego gratulacje otrzymała pani Barbara Stolarczyk, która w czasie wakacji zdała egzamin i uzyskała stopień nauczyciela mianowanego. Nie była to jednak koniec gratulacji, bowiem panie z obsługi obchodziły swoje jubileusze. Pani Dorota Rożej obchodziła jubileusz 40 – lecia, a pani Jolanta Wrzosek jubileusz 25 – lecia pracy. Pani dyrektor podziękowała obu paniom za wieloletnią pracę i solidne wywiązywanie się z obowiązków.

Na zakończenie tej uroczystości uczniowie po raz pierwszy w tym roku spotkali się w salach ze swoimi wychowawcami.