Dzień Ziemi

W dniu 25.04.2016 r. odbył się apel z okazji Dnia Ziemi, na którym uczniowie kl. II przedstawili scenkę teatralną pt. „Świat jest pełen dziwnych stworzeń, ale każdy żyć tu może”.

Klasa IV zaśpiewała piosenkę „Ziemia wyspa zielona’, a  klasa V przygotowała przedstawienie pt. „Sprawa dla ekologa”, którego celem było ukazanie problemu zanieczyszczania środowiska naturalnego odpadami oraz sposobów ponownego ich wykorzystania. Ponadto rozstrzygnięto konkurs plastyczny zaproponowany przez przedstawiciela Koła Łowieckiego „Diana” w Warszawie Uczniowie mieli do wyboru następujące tematy: „Wesołe zwierzaki”, „Twój ulubiony ptak”, „Lisek chytrusek”. Dyrektor szkoły wręczyła zwycięzcom przybory szkolne ufundowane przez pana Edwarda Zawadzkiego – członka koła.  Nagrodzeni uczniowie:

w grupie młodszej:

1. Miłosz Bartyzel – kl. I
  2. Maciej Bielas – oddz. przedszkolny
  3. Dawid Wróbel – kl. I

wyróżnienia:

Kinga Róg – oddz. przedszkolny

Hanna Orłowska – kl. I

w grupie starszej:

1. Filip Tomczyk – kl. V
  2. Anna Kmiecik – kl. IV
  3. Igor Mastalerek – kl. IV

wyróżnienia:

Natalia Badura – kl. V

Miłosz Bielas – kl. V

Pozostali biorący udział w konkursie otrzymali nagrody pocieszenia. Po apelu wszyscy uczniowie udali się w teren, by „”posprzątać świat, czyli najbliższe otoczenie. Apel przygotowały panie: Dorota Matuszczak, Alicja Pecyna, Bogusława Wojciechowska.