Sprzątanie Świata - Polska 2020

18 września nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji Sprzątanie Świata – Polska 2020 odbyła się pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”, organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Była to już 27 edycja tejże akcji.

Przed rozpoczęciem akcji, wychowawcy w swoich klasach przeprowadzili pogadanki na temat kondycji naszej planety oraz realnego wpływu nas wszystkich na dalsze jej losy.

Ilość „zalewających” nas śmieci z roku na rok wzrasta, zatruwając tym samym nasz wspólny dom – Ziemię. Zadaniem nas wszystkich jest wdrażanie młodego pokolenia do odpowiedzialności za nią oraz uświadamianie, jakie mogą być konsekwencje braku refleksji i odpowiedniego gospodarowania jej zasobami.

Dokładnie o godzinie 11.00 nasi uczniowie wraz z wychowawcami, wyposażeni w worki i rękawiczki wyruszyli na ustalone wcześniej tereny. Każda klasa miała wyznaczony inny obszar w pobliżu naszej szkoły tak, aby akcja przyniosła jak najlepsze efekty, a uczniowie się nie dublowali.

Najmłodsze przedszkolaki sprzątały boisko i teren wokół szkoły, natomiast poszczególne klasy wyruszyły poza teren szkoły, do zagajników leśnych i poboczy drogi głównej oraz dróg bocznych.

Akcja zakończyła się jak zawsze sukcesem zarówno tym wymiernym w postaci 15 dużych worków pełnych śmieci, jak również tym wychowawczym – równie istotnym jeśli nie najważniejszym.