Rozpoczęliśmy nowy 2020/2021 rok szkolny

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2020/2021 odbyło się 1 września, jednak przebiegało inaczej, niż zwykle.

Tym razem zamiast wspólnego spotkania uczniów, nauczycieli, rodziców i pracowników obsługi, odbyły się spotkania uczniów z wychowawcami każda z grup w swojej sali albo na holu. Wyjątkowo, do szkoły zostali zaproszeni rodzice dzieci przedszkolnych oraz uczniów klasy pierwszej.

Pomimo braku tradycyjnej uroczystości,  nowy rok szkolny powitaliśmy w dobrych nastrojach. Przy otwartych drzwiach sal lekcyjnych wszyscy uczniowie, rodzice, nauczyciele odśpiewali hymn państwowy. Zebranych z  nadzieją na dobry, bez koronawirusa szkolny rok, powitała pani dyrektor.

Wychowawcy m. in. przedstawili swoim wychowankom procedury bezpieczeństwa obowiązujące w Szkole Podstawowej w Idzikowicach, przekazali plany zajęć, przypomnieli o 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Natomiast 2 września, ze wzruszeniem,  dziękowaliśmy pani Marzenie Domagale za kilkudziesięcioletnią pracę pedagogiczną. Z uwagi na obostrzenia dotyczące bezpieczeństwa w szkole, podziękowania odbyły się w niewielkiej grupie uczniów.

Pani dyrektor wręczyła nauczycielce list gratulacyjny, w którym wyróżniła m.in. obowiązkowość kompetencje i zaangażowanie pani Marzeny na rzecz społeczności szkolnej i środowiska lokalnego. Dziękowała za podejmowane zadania służbowe oraz zadania wykraczające poza te obowiązki, a przy tym osiągnięcia wychowanków będące przyczynkiem do podniesienia jakości szkoły i wzmocnienia wizerunku placówki na scenie zewnętrznej.

Satysfakcja z zawodowych dokonań – powiedziała pani dyrektor - niech będzie siłą do realizacji dalszych planów. Życzyła pani Marzenie dobrego zdrowia i radości w odkrywaniu każdego dnia.

Pani Marzena otrzymała gromkie brawa. Pożegnalne spotkanie zakończyło się zdjęciem z wychowankami.

Pani Marzeno, serdecznie dziękujemy!