"Przygody Wilka i Zająca"

22 października  uczniowie klas I - III  oraz przedszkolaki obejrzeli w MDK w Opocznie musical pt. „Przygody Wilka i Zająca” w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego Łódzkiej Agencji Koncertowej.

Oprócz świetnej gry aktorskiej, zaskakujących efektów świetlnych i oprawy muzycznej przedstawienie zawierało elementy wychowawcze i ekologiczne. Bohaterowie zamieszkujący las emanowali: dobrocią, serdecznością i chęcią niesienia pomocy innym. Poza tym dzieci otrzymały duża dawkę informacji na temat właściwego zachowania się w lesie oraz ostrożnego obchodzenia się z zapałkami i skutkami ich niewłaściwego używania.
Na zakończenie wśród wszystkich małych widzów znajdujących się na sali MDK zostały rozlosowane upominki. Spośród naszych uczniów szczęście uśmiechnęło się do Mai Stępniak uczennicy kl. II i Benity Drozdek z oddziału przedszkolnego. Maja otrzymała plecak, a Benita klocki lego.
Uczestnicząc w tym musicalu przyczyniliśmy się do pomocy potrzebującym, ponieważ przedstawienie miało także szczytny cel. Łódzka Agencja Koncertowa bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Dzieci Dzieciom” przekazując środki finansowe Polskiemu Towarzystwu Osób Niepełnosprawnych”.
Po takich emocjach, wszyscy udali się na poczęstunek do pizzerii „Staromiejska”, gdzie zajadali się pyszna pizzą.
Opiekunami wycieczki były nauczycielki: p. Justyna Miązek, p. Teresa Prasek, p. Monika Płóciennik, p. Dominika Kwaśniak; pomoc przedszkolna p. Jolanta Wrzosek i kierownik p. Dorota Matuszczak.