Okulary dla Afryki

W tym roku szkolnym nasza placówka poraz pierwszy wzięła udział w III OGÓLNOPOLSKIEJ ZBIÓRCE UŻYWANYCH OKULARÓW - OKULARY DLA AFRYKI.

Zbiórka dotyczyła zarówno okularów korekcyjnych, jak również przeciwslonecznych. Zachęceni rozmowami z koordynatorem zbiórki w naszej szkole - panią Teresą Prasek uczniowie (także nauczyciele) dostarczyli okulary, które były już dla nich oraz ich najbliższych nieprzydatne. Okulary musiały być kompletne, umyte ciepłą wodą z płynem do naczyń, opisane i spakowane do foliowych woreczków. W sumie zebrano 23 pary okularów, które zostały przekazane partnerowi akcji - Drzewickiemu Centrum Wolontariatu "Ofiarna Dłoń". Ta organizacja pożytku publicznegp dostarczy je do organizatorów akcji - fundacjom OKULIŚCI DLA AFRYKI oraz OKULUS PLUS skąd trafią do potrzebujących - najbiedniejszych mieszkańców Afryki.

Tego typu akcje nie tylko mobilizują i aktywują uczniów, ale również zwracają im uwagę na fakt, że świat jest różnorodny i  istnieją osoby, które potrzebują naszej pomocy.