Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020 w Szkole Podstawowej w Idzikowicach rozpoczęła się od odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego.

Następnie głos zabrała dyrektor szkoły Anna Jakubczyk, która powitała w szczególny sposób uczniów, rodziców nauczycieli oraz gościa z Urzędu Miejskiego w Drzewicy, pana Dominika Niemirskiego – zastępcę Burmistrza Drzewicy. Uczennica Małgorzata Smolarek pod kierunkiem nauczyciela historii pana Sławomira Tomaszewskiego w kilku zdaniach przybliżyła wydarzenia sprzed 80-ciu laty, upamiętniając rocznicę wybuchu II wojny światowej. Minutą ciszy została uczczona pamięć tych, którzy zginęli w obronie Ojczyzny.

Pani dyrektor zapoznała wszystkich z listem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi oraz odczytała list od pana Tadeusza Bogusza, byłego mieszkańca Idzikowic, a zarazem absolwenta naszej szkoły, który po wielu latach wciąż wracając  do korzeni postanowił opisać historię szkoły w Idzikowicach. I tak powstała książka „75 lat Szkoły Podstawowej w Idzikowicach”. Pierwszy egzemplarz książki został złożony na ręce pana burmistrza. Pani dyrektor ogłosiła rok szkolny 2019/2020 Rokiem Jubileuszowym naszej szkoły. Oznacza to, że w  ciągu całego roku szkolnego odbywać się będą różnorodne działania. Zwieńczeniem  uroczystość jubileuszowa, zaplanowana na wiosnę.

W dalszej części pani Anna Jakubczyk przedstawiła wychowawców klas na nowy rok szkolny:

• 3-5 – latki – p. Justyna Miązek
  • oddział 6 – latków – p. Teres Prasek
  • kl. I – p. Dorota Matuszczak
  • kl. II – w zastępstwie za p. Marzenę Domagała p. Monika Płóciennik
  • kl. III – p. Dominika Kwaśniak
  • kl. IV – p. Bożena Fiderek
  • kl. V – p. Sławomir Tomaszewski
  • kl. VI – p. Monika Kaczmarczyk
  • kl. VII – p. Agnieszka Winecka
  • kl. VIII – p. Agnieszka Składowska.

Następnie  pani dyrektor zapoznała wszystkich z kalendarzem roku szkolnego 2019/2020, dodatkowymi dniami wolnymi oraz przypomniała rodzicom o możliwości składania wniosków do UM w Drzewicy na dożywianie uczniów w szkole.

Na uroczystości głos zabrał również burmistrz - pan Dominik Niemirski, który złożył wszystkim serdecznie życzenia na nowy rok szkolny oraz zapewnił, iż trwają prace związane z zebraniem dokumentacji odnośnie rozbudowy budynku szkoły.

Na tym oficjalną część uroczystości zakończono, a uczniowie i wychowawcy udali się do sal na pierwsze spotkanie po wakacjach.