Z wizytą w zakładzie optycznym

31 czerwca w ramach Drzewickich Grantów Oświatowych wybraliśmy się do zakładu optycznego "Bernadetta Baran" w Opcznie.

Celem wycieczki było zapoznanie uczniów ze specyfiką zawodu optyka oraz lekarza okulisty. Zwiedziliśmy gabinet okulistyczny, pracownię optyczną, poznaliśmy pracę lekarza okulisty, oraz optyka, obejrzeliśmy specjalistyczny sprzęt i poznaliśmy podstawowe metody badania wzroku.  Pani doktor Grażyna Rylska przybliżyła dzieciom wiadomości o budowie i funkcjonowaniu ludzkiego oka, zapoznała z podstawowym sprzętem okulistycznym, wyjaśniła jakie czynniki wpływają korzystnie i niekorzystnie na jakość naszego widzenia i spostrzegania wzrokowego. Dzieci miały również okazję do wykonania kilku ćwiczeń wzroku a także doświadczenia jak działa specjalistyczny sprzęt. Dzieci miały również okazję przymierzyć i dobrać do kształtu swojej twarzy okulary. Na koniec czekały na nas  słodkie upominki. Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom za umożliwienie zwiedzenia salonu przez dzieci. Opiekę nad dziećmi podczas wycieczki sprawowały: pani Dorota Matuszczak, za co bardzo dziękujemy orazpani Dominika Kwaśniak - koordynator grantu.