Czym rozpoznajemy zapachy?

Czym byłby świat bez zapachu? Zapachy pociągają, kuszą, albo przeciwnie – budzą wstręt, odrazę. Nie ma takiego zapachu, który byłby obojętny. Ale jak to się dzieje, że czujemy zapachy? I czy zapach ma wpływ na smak?Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi na  zajęciach w ramach DGO.

Tak zapach ma wpływ na smak. Do takiego wniosku doszli uczniowie po zajeciach. Doświadczenia, w których brali udział pomogly im w rozwikłaniu zagadek tych zmysłów. Jedzenie i wąchanie dwóch różnych produktów spożywczych pokazało uczniom, jak jeden zmysł wpływa na drugi i jak bardzo potrafi jeden zmysł zmylić drugi. Każdy z uczniow już wie, jaki zapach jest jego ulubionym a jakiego woli unikać. Doświadczenia zmysłowe to dawka niezłej nauki przez zabawę, w której nasi uczniowie bardzo chętnie biorą udział.