Ogromny sukces Natalii - laureatki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego

Dnia 3 kwietnia 2019r. o godzinie 12.00 w auli czerwonej Wydziału Prawa i Administracji UŁ w Łodzi odbyła się uroczystość podsumowania Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych 2018/2019.

Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica naszej szkoły Natalia Badura /klasa VIII/– laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka  Polskiego.

Uroczystość miała wspaniałą oprawę. Część oficjalną rozpoczął Kurator Oświaty w Łodzi pan Grzegorz Wierzchowski.

Skierował do zgromadzonej młodzieży ciepłe słowa, gratulacje i życzył powodzenia w kolejnych konkursach, a uczniom klas VIII i III gimnazjum, dostania się do wymarzonych szkół. Łódzki Kurator Oświaty pogratulował także rodzicom, a  nauczycielom podziękował  za zaangażowanie, wysiłek i czas  poświęcony na przygotowanie uczniów.

Podkreślił  też rangę konkursów kuratoryjnych i życzył wszystkim laureatom, by jak najlepiej spożytkowali swoją wiedzę w przyszłości, dalej rozwijali swoje pasje i dokonywali trafnych wyborów życiowych.

Bycie laureatem, poza splendorem, daje także wymierne korzyści - otrzymuje on dodatkowe punkty przy naborze do szkół średnich oraz jest zwolniony z egzaminu z przemiotu, którego jest laureatem.

W oczekiwaniu na rozdanie nagród zgromadzeni mogli wysłuchać koncertu muzyki poważnej w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej i obejrzeć prezentację multimedialną podsumowującą wszystkie konkursy przedmiotowe dla uczniów dotychczasowych gimnazjów i szkół podstawowych.

Na zakończenie wszyscy  uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Do konkursu przygotowała Natalię nauczycielka języka polskiego pani Agnieszka Składowska. Nauczycielka towarzyszyła również uczennicy podczas uroczystości wręczania nagrody i zaświadczenia o uzyskaniu tytułu laureata.

Jeszcze raz ogromne gratulacje dla Natalii! Życzymy dostania się do wymarzonej szkoły średniej i wielu sukcesów!

Poniżej link do artykułu opublikowanego przez Dziennik Łódzki

oraz link do artykułu KO w Łodzi