Prezentacja tańców narodowych

Dnia 28 listopada 2018 roku odbyła się prezentacja tańców narodowych, w ramach realizacji projektu: „Godność, Wolność, Niepodległość”.

Gościliśmy Panią Alinę Szymańską dyrektora Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy i jednocześnie instruktora tańca i zespołów ludowych.  Pani dyrektir przybliżyła uczniom informacje na temat: poloneza, kujawiaka, oberka, mazura, krakowiaka.Uczniowie poznali historię każdego tańca, obejrzeli filmiki demonstujace podstawowe  kroki tańców. Pani dyrektor zaprosiła również uczniów do spróbowania swoich sił w tańcu krakowiaka i poloneza.

Przeprowadziła też konkurs polegający na własciwym rozpoznaniu tańca, jego charakterystycznych kroków i innych typowych elementów. Wszyscy uczestnicy konkusów otrzymali słodkie upominki.Uczniowie poznali historię każdego tańca, obejrzeli filmiki demonstrujące podstawowe kroki tańców. Warto podkreślić, że uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu.

Na zakończenie prowadząca pani Alina Szymańska uczniowie wspólnie zatańczyli poloneza, co prezentujemy poniżej:

Spotkanie było również okazją do przypomnienia organizacji pracy Regionalnego Centrum Kultury, m.in.: dotyczącej zakresu działalności, rodzajów organizowanych zajęć oraz specjalności kadry prowadzącej zajęcia.

Pani dyrektor bardzo dziękujemy za interesujące spotkanie.