Konkurs wiedzy o Polsce pt. „Kocham Cię Polsko”

W dniu 31 października 2018r. w naszej szkole zorganizowaliśmy  konkurs wiedzy o Polsce pt. „Kocham Cię Polsko”, w którym wzięły udział dzieci z klas I - III.

Celem konkursu było m. in. popularyzowanie wiedzy o Polsce; budowanie tożsamości i poczucia przynależności narodowej; rozwijanie zainteresowań historią, kulturą i tradycją własnego kraju oraz kształtowanie postaw patriotycznych u dzieci w wieku szkolnym.Konkurs opracowały i poprowadziły nauczycielki - pani mgr. Dominika Kwaśniak  oraz pani mgr Monika Płóciennik. Organizacja konkursu związana była również bezpośrednio z udziałem naszej szkoły  w projekcie „ GODNOSĆ, WOLNNOSĆ, NIEPODLEGŁOSĆ”.

Podczas konkursu dzieci wszystkich 4 drużyn wykazały się dużą wiedzą i umiejętnościami praktycznymi więc rozwiązanie zadań konkursowych – nawet tych trudniejszych - nie sprawiło im większych problemów. Uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach:
1.  „Czy wiesz?” – odpowiedzi na pytania;

2. „Zagadkowe jajko niespodzianka” – losowanie przez drużyny pytań ukrytych w Jajakach niespodziankach;

3.  „Patriotyczne koło fortuny” – odgadywanie liter w poszczególnych hasłach przez drużyny i odgadywanie haseł;

4.  Ułożenie puzzli „Mapa Polski”  i dopasowanie do niej ilustracji kojarzących się z nią miejsc, budowli i symboli.

Wszystkie poprawne odpowiedzi uczestników były punktowane.
Najwięcej punktów otrzymali uczniowie z I drużyny  w składzie: Weronika Gawęda kl.I, Maciej Bielas kl.II, Filip Reszka kl.II, Miłosz Bartyzel kl.III i Piotrek Rogulski kl.III . Zwycięzka drużyna wywalczyła nagrody plastyczne sfinansowane ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 - 2021Wszystkie drużyny, oprócz gratulacji i braw, otrzymały pamiątkowe dyplomy.