III Drzewicki Przegląd Twórczości Szkolnej „NIEPODLEGŁA"

Dnia 7 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Drzewickim Przeglądzie Twórczości Szkolnej „NIEPODLEGŁA" w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy.

Uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny w związku z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą. Perfekcyjnie przygotowani młodzi artyści opowiedzieli o trudnej walce naszego kraju z zaborcami, licznych walkach, powstaniach i zmaganiach wszystkich Polaków, aż do triumfu - wspaniałego dnia 11listopada 1918r., momentu odzyskania niepodległości przez naszą ukochaną Ojczyznę.

Podczas występu można było poczuć ducha patriotyzmu. Wspaniale prezentował się Józef Piłsudski - w rolę wcielił się Szymon Kmiecik, uczeń klasy VIII. Pozostali uczestnicy spektaklu również prezentowali się znakomicie.

Uczennice klasy VII i VIII przepięknie śpiewały  i recytowały teksty patriotyczne; M. Klimek, I. Matysiak, J. Czarnecka, J. Rogulska, N. Badura. W strojach regionalnych wystąpiły: M. Smolarek, K. Kobylarczyk, K. Matysiak, A. Augustyniak. W roli zaborców wystąpili: A. Augustyniak, I. Mastalerek, M. Malczak. W rolę umęczonej Polski wcieliła się Zuzanna Domagała z klasy VII. Narratorami byli: Z. Jurek i M. Cieślik z klasy VIII.  Najmłodsi:M. Bogusiewicz oraz  P. Rogulski i F. Kwaśniak recytowali wiersze patriotyczne.

Uczniów do występu przygotowali:

p. Dorota Matuszczak

p. Agnieszka Składowska

p. Sławomir Tomaszewski

Szkoła została nagrodzona przez Burmistrza Gminy i Miasta Drzewica nagrodą w wysokości tysiąca złotych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspaniały występ!