Pamiętamy... i pamiętać będziemy!

Dnia 24 października 2018r. uczniowie klas VII i VIII , jak co roku, odwiedzili cmentarz parafialny w Libiszowie. Pamiętali o tych, którzy odeszli, którzy walczyli o Polskę, którzy budowali nasz kraj i nasz region.

Pomimo niesprzyjającej pogody, uczniowie z zaangażowaniem sprzątali groby: zbierali liście, zamiatali, myli pomniki. Pamiętali o żołnierzach, księżach, innych osobach, o których inni już zapomnieli. Młodzież aktywnie wzięła udział w zbiórce zniczy: ,,Zapal znicz na grobie bohatera".  Zebrane lampki zostały zapalone na cmentarzu. Była też lekcja historii - uczniowie z zainteresowaniem słuchali informacji na temat najstarszych pomników znajdujących się na cmentarzu, osobach tu pochowanych, księżach pracujących w parafii, którzy spoczęli na libiszowskim cmentarzu. Była to doskonała lekcja wychowawcza i lekcja patriotyzmu, wrażliwości, tej najprostszej - ludzkiej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w akcję. Wyrażamy wdzięczność wszystkim rodzicom, którzy wsparli naszą akcję.

Opiekę nad uczniami sprawowali: p. A.Składowska, p. A. Rogulska i p. S. Tomaszewski.

Działanie, o którym wspominamy wpisuje się również w realizację projektu projektu  Ministra Edukacji Narodowej „Godność, wolność, niepodległość” realizowanego przez naszą szkołę.