Umiem pływać

Pierwsze zajęcia na basenie za nami.

Uczniowie klasy III w minionym tygodniu rozpoczęli naukę pływania w ramach kolejnej edycji bezpłatnego programu „Umiem pływać” skierowanego do uczniów klas III. Zadanie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego oraz Gminy i Miasta Drzewica.

W tym roku szkolnym zajęcia odbywają się na pływalni przy Powiatowym Centrum Sportu i Rekreacji w Przysusze.
Uczniowie naszej szkoły wspólnie z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Radzicach  realizują program 20 lekcji nauki pływania, które zakończą się 30 listopada. Wyjazdy zorganizowano dwa razy w tygodniu: w poniedziałki w godz.11.00 – 13.45 i w piątki  w godz. 10.00 – 13.30. Opiekunkami podczas dojazdów dzieci  na basen są nauczycielki: p. D. Matuszczak  z naszej placówki i p. S. Gruszczyńska  ze SP w Radzicach.
Podsumowaniem zajęć tak jak w sezonach ubiegłych będą mistrzostwa w pływaniu wszystkich uczniów klas III z terenu gminy Drzewica.

Więcej informacji na: