Niestraszkowe odblaski

Klasy I - III wzięły udział w akcji PZU "Odblaski", której celem była poprawa bezpieczeństwa dzieci na drodze poprzez uświadomienie im, jak ważne jest to, aby nosiły odblaski, a szczególnie porą wieczorową.

W każdej klasie zostały przeprowadzone zajęcia według załączonego scenariusza. Uczniowie poznali Igę, bohaterkę opowiadania "W drodze do szkoły", oraz Stacha Tracha - maskotkę akcji. W praktyce przypomnieli sobie zasady przechodzenia przez jezdnię oraz znaki drogowe znajdujące sie w pobliżu szkoły. Do włączenia się w akcję zostali zaproszeni także rodzice, którzy mogą drogą internetową zgłosić swoje dziecko do udziału w konkursie plastycznym pt. " Bezpieczny powrót ze szkoły do domu".

Podsumowanie akcji odbyło się w piątek 21 września podczas Dnia Bezpieczeństwa zorganizowanego na terenie szkoły. Uczniowie kl. I - III za udział  w akcji otrzymali odblaski oraz dyplomy Stacha - Tracha.