Wycieczka do Warszawy

W dniu 12 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy I-III uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. Wycieczka została zorganizowana przez SP w  Idzikowicach we współpracy z Biurem Turystycznym PKS Opoczno.

W ciągu jednego dnia obejrzały wiele atrakcyjnych miejsc, poznały wiele ciekawostek, o co zatroszczył się pan przewdnik towarzyszący wyprawie. Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od pobytu na największym porcie lotniczym w Polsce Lotnisko Chopina,  gdzie z tarasu widokowego mogły zaobserwować przyloty i odloty samolotów pasażerskich. Kolejną atrakcją był spacer po Starym Mieście, gdzie obejrzeliśmy stylowe kamiennice, Plac Zamkowy wraz z Zamkiem Królewskim, Kolumnę Zygmunta, Pomnik Syreny. Zobaczyliśmy Pałac Prezydencki, pomnik księcia Józefa Poniatowskiego. Przy grobie Nieznanego Żołnierza mogliśmy zaobserwować pełnienie i odprawę warty honorowej Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego. Mieliśmy okazję zobaczyć najwyższy budynek w Polsce - Pałac Kultury i Nauki.Wspaniałą atrakcją był przejazd metrem - jedyną w Polsce koleją podziemną. Po smacznym obiedzie udaliśmy się do ogrodu zoologicznego, który jest domem dla około 4 tysięcy zwierząt. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na  małe co nieco w Mc Donald'sie.Pomimo dużego wysiłku fizycznego, jaki włożyliśmy w zwiedzanie stolicy, w świetnych nastrojach i rozśpiewani wróciliśmy do domów. Opiekę podczas sprawowały: kierownik - p. Dorota Matuszczak, opieka: p.Marzena Domagała, p. Teresa Prasek i p. Dominika Kwaśniak.