"Kochamy Ziemię. Pamiętamy o Ziemi"

W miesiącu kwietniu w szczególny sposób pamiętamy o naszej planecie Ziemi.

Właśnie pod hasłem "Kochamy Ziemię. Pamiętamy o Ziemi"  - uczniowie kl. II i VII zaprezentowali swój program w czasie obchodów Dnia Ziemi. Natalia Badura, Zuzanna Jurek oraz Maciej Cieślik poszerzyli wiedzę uczniów  poprzez cenne informacje dotyczace ochrony i zagrożeń naszej planety. Natomiast klasa II w krótkim teatrzyku ekologicznym pokazała, co należy robić, by wspierać ekosstem. Jak zauważyła pani dyrektor Anna Jakubczyk było to również niebagatelne ćwiczenie językowe, gdyż z doskonałą wymową poradzili sobie z wyrazami: piegża, dzierzba i gżegżólka. Znamienne było przesłanie skierowane do każdego, a mianowicie: "Szanuj Ziemię ponad wszystko, bo to twoje środowisko!!! I innego, choćbyś chciał, raczej już nie będziesz miał!".Odbyła się również krótka pogadanka, w której pozostali uczniowie wykazali się doskonałą wiedzą na temat segregowania śmieci oraz właściwych zachowań dotyczących środowiska. Ponadto wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami sprzątali teren szkolny. Obchody Dnia Ziemi przygotowały p. M. Domagała i p. B. Fiderek.