Pociągiem do Krakowa

Dnia 01 czerwca .2017 r.  25 uczniów klas IV-VI pojechało pociągiem TLK Malinowski ze stacji Opoczno Południe do Krakowa.

Zwiedzanie miasta rozpoczęło się od spotkania z przewodnikiem i obejrzenia Barbakanu. Następnie uczniowie przeszli Drogą Królewską tj. przez Plac Jana Matejki, Bramę Floriańską, ulicę Floriańską, Rynek Główny na Wawel. Obejrzeli kościół Franciszkanów i Pałac Biskupi, okno, w którym papież Jan Paweł II zaczął spotykać się z młodzieżą. Dotarli ulicą Kanoniczą na Wzgórze Wawelskie, gdzie obejrzeli: katedrę oraz dziedziniec Zamku, zeszli do Smoczej Jamy i pod posągiem smoka zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. W drodze powrotnej na Rynku obejrzeli: Sukiennice, Bazylikę Mariacką z ołtarzem Wita Stwosza oraz wysłuchali o godz. 13.00 hejnału. Intensywne zwiedzanie trwało ponad 4 godziny. Kolejnym punktem wycieczki były: obiad w gospodzie ,,Koko'' tuż przy Rynku, zakup pamiątek, obejrzenie Galerii Krakowskiej - posiłek  w Mc'Donalds oraz oczekiwanie na  powrotny pociąg na nowoczesnym dworcu. Po intensywnym zwiedzaniu wszyscy jego uczestnicy byli zmęczeni, ale i bardzo zadowoleni. Powrót do Opoczna Płd. nastąpił o godz. 22.00. Uczniowie stwierdzili, że wyjazd pociągiem to wspaniała przygoda. Należy nadmienić, ze niektórzy tym środkiem lokomocji jechali pierwszy raz. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: A. Składowska, M. Kaczmarczyk, B. Fiderek, A. Winecka.