Zebranie z rodzicami

W czwartek, 27 kwietnia odbyło się zebranie z rodzicami. Rozpoczęliśmy od spotkanie ogólnego, w którym uczestniczyli rodzice i nauczyciele.

Zaproszony na zebranie gość – Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Opocznie  st. asp. Barbara Stępień przedstawiła prezentację „Cyberbezpieczni”, popartą szerokim omówieniem tematu związanego zarówno z bezpieczeństwem, jak i zagrożeniami w sieci. Prelekcja zawiera m.in.: informacje dotyczące szkodliwości płynących z korzystania przez nieletnich z gier i stron internetowych dozwolonych tylko dla dorosłych, niewłaściwego zachowania w Internecie, w tym na portalach społecznościowych, odpowiedzialności za słowa oraz za rozpowszechnianie treści, zdjęć, filmów zastrzeżonych.

Ponadto pani Rzecznik przypomniała o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, ulicach, w innych miejscach. Szczególną uwagę zwróciła na zachowania niedopuszczalne, czyli zabawy dzieci na drogach /np. jazdę na rolkach/, pozwalanie dziecku na jazdę samochodem albo traktorem, jazdę na rowerze dzieci, które nie posiadają karty rowerowej.

Dyrektor szkoły natomiast przedstawiła informację o planowanych zmianach w organizacji szkoły od września 2017 roku, spowodowanych zmianami w prawie oświatowym. Między innymi przypomniała o obowiązku szkolnym i przedszkolnym oraz prawie rodziców do wychowania przedszkolnego dzieci młodszych, obwodzie szkolnym. Poza tym przedstawiła informacje dotyczące realizowanego grantu oświatowego i zajęć Szkolnego Klubu Sportowego. Wśród omawianych tematów znalazły się także sprawy związane z kolejnymi remontami wewnątrz budynku szkolnego. Rodzice zaakceptowali propozycję dyrektora szkoły, co pozwoli na poprawę estetyki szkoły, bezpieczeństwa. O szczegółach poinformujemy w odpowiednim czasie. Po czym rodzice zostali zaproszeni do wypełnienia anonimowej ankiety związanej z tematyką korzystania przez ich dzieci z mediów, głównie z Internetu.

W drugiej części zebrania rodzice spotkali się z wychowawcami klas, żeby dowiedzieć się o postępach w nauce i zachowaniu swoich dzieci oraz innych związanych z edukacją sprawach.