Ostatni dzień karnawału – wypieki ostatkowe

Dnia 27.02.2017r.  w ramach  Drzewickiego Grantu  Oświatowego ”Cudze chwalicie, swego nie znacie” - tradycje opoczyńskie, odbyły się warsztaty kulinarne pt. "Ostatni dzień karnawału" – wypieki ostatkowe.

Z pomocą zaproszonych gospodyń – mieszkanek Idzikowic - pani Teresy Kwaśniak i pani Teresy Mastalerek uczniowie przygotowali zgodnie z przepisem ciasto na faworki, a następnie upiekli złocisty chrust. Paniom bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w warsztatach i poświęcony nam czas. Dzieci pracowały z dużym zaangażowaniem i wykazały się doskonałą znajomością sztuki kulinarnej. Na zakończenie aktywnie spędzonego czasu odbyła się wspólna degustacja. Nad całością czuwały panie: Bożena Fiderek i Bogusława Wojciechowska.