Warsztaty regionalne z wykorzystaniem komputera

Dnia 2 i 7 lutego w ramach projektu grantowego ,,Cudze chwalicie, swego nie znacie” – tradycje opoczyńskie, odbyły się warsztaty regionalne z wykorzystaniem komputera.

Podczas zajęć uczniowie przypomnieli sobie główne funkcje programu służącego do tworzenia prezentacji, przeglądali strony internetowe poświęcone folklorowi ziemi opoczyńskiej, jak również książki i broszury o tej tematyce. Potrzebne zdjęcia zeskanowali przy użyciu skanera, który cieszył się dużym zainteresowaniem.  Jak na razie uczniowie zbierają potrzebne materiały, ale na owoce ich pracy w postaci gotowych prezentacji nie będziemy musieli długo czekać, bo są pełni zapału do ich wykonania. Warsztaty prowadzi pani Monika Kaczmarczyk.