Tradycje karnawałowe w naszym regionie- róże karnawałowe

Dnia 03 lutego 2017 r. uczniowie uczestniczyli w warsztatach kulinarnych z tematem przewodnim „Tradycje karnawałowe w naszym regionie - róże karnawałowe” w ramach realizacji Drzewickiego Grantu  Oświatowego ”Cudze chwalicie, swego nie znacie” - tradycje opoczyńskie.

Na początku zapoznali się z tradycjami karnawałowymi na  świecie i w naszym kraju ze szczególnym zwróceniem uwagi na potrawy i smakołyki z naszego regionu. Następnie zaproszone panie z Koła Gospodyń z Idzikowic - pani Teresa Kwaśniak i pani Teresa Mastalerek zapoznały uczniów z przepisem na karnawałowe róże oraz sposobem ich wykonania. W dalszej części uczniowie krok po kroku pod kierunkiem pań gospodyń oraz pani Marzeny Domagały i pani Bogusławy Wojciechowskiej wykonywali róże. Zaangażowanie uczniów było niesamowite, a efektem ich działań były piękne i smaczne róże karnawałowe. Na koniec odbyła się konsumpcja wypieków wszystkich uczestników  wraz z zaproszoną panią dyrektor Anną Jakubczyk.