Smaczne, zdrowe, kolorowe śniadanie

„Twój najwierniejszy lekarz to twoja wiedza.

Czuwa nad Twoim zdrowiem przez całe Twoje życie.

Jak dobry jest ten lekarz? To już zależy od Ciebie.”

Mariusz Deluga

W dniu 25 kwietnia odbyły się ostatnie, podsumowujące zajęcia realizowane w ramach naszej przedszkolnej innowacji pedagogicznej „Smacznie, zdrowo, kolorowo”. Celem innowacji było utrwalanie zdrowych nawyków żywieniowych i zachowań prozdrowotnych. Innowacja miała być inspiracją dla dzieci, ale i Rodziców do utrwalania zdobytej przez dzieci wiedzy oraz zachęcania do jedzenia większej ilości warzyw i owoców.

Zajęcia podsumowujące nasze innowacyjne działania miały niezwykły charakter…pachnący, zdrowy i kolorowy :) „Słodziaki” zasiadły do wspólnego stołu, na którym, dzięki naszym niezastąpionym Rodzicom, gościły pyszne i oczywiście zdrowe przysmaki. Biesiadę przy dźwiękach naszych ulubionych utworów muzycznych swą obecnością uświetniła Pani Dyrektor, która pogratulowała przedszkolakom aktywnego uczestnictwa w innowacyjnych zajęciach.

Smaczny początek dnia dodał nam energii do pozostałych aktywności. Dzieci wzięły udział w quizie na temat zdrowej żywności, przypomniały sobie poznane informacje na temat piramidy żywienia, witamin i wartości odżywczych warzyw i owoców, a na koniec otrzymały dyplomy, nagrody i warzywno-owocowe maskotki w podziękowaniu za udział w innowacji.

Wierzymy, że zdobyte w przedszkolu wiadomości i umiejętności zaprocentują w przyszłości!