Dzień Ziemi

W Szkole Podstawowej w Idzikowicach od zawsze zwracamy uwagę na to jak ważna jest ochrona środowiska, zarówno lokalnego jak i w szerszym wymiarze.

Uczniowie biorą udział w różnych akcjach, a na co dzień w szkole segregują odpady do specjalnych koszy. Światowy Dzień Ziemi, który obchodzimy 22 kwietnia to okazja do podsumowania całorocznych działań i wykazania się wiedzą na ten temat.

W tym roku obchody Dnia Ziemi zostały przygotowane przez uczniów klasy II – III i VIII pod opieką pani Bożeny Fiderek i pani Doroty Matuszczak. W przygotowania włączył się pan Sławomir Tomaszewski, który był współautorem pytań do eko-quizu dla klas starszych. Uczniowie przedstawili część artystyczną na którą składały się wiersze, piosenki i informacje o historii Dnia Ziemi, jak i o ekologii. Wszyscy uczestnicy wystąpili w strojach z surowców wtórnych. Po części artystycznej odbył się pokaz mody recyklingowej, który był poddany ocenie jury w składzie: pani dyrektor Anna Jakubczyk, uczniowie klasy VIII Filip Kwaśniak i Tobiasz Tomczyk. Komisja oceniała pomysłowość, różnorodność surowców i prezentacje modelek i modeli. Podczas sesji zdjęciowej nauczyciele wykorzystali zestaw oświetleniowy – Lampa Softbox ze statywem i żarówką oraz aparat fotograficzny z projektu Laboratoria Przyszłości. Kiedy komisja konkursowa udała się na obrady, aby wyłonić zwycięzcę z każdej grupy wiekowej odbył się eko – quiz, który dla grupy młodszej (II – IV) prowadziły uczennice klasy VI Maja Stępniak i Izabela Najman, a dla grupy starszej (V - VIII) Piotr Rogulski uczeń klasy VIII i Weronika Gawęda uczennica klasy VI. Uczniowie za poprawną odpowiedź byli nagradzani słodkim upominkiem.

Komisja konkursowa wyróżniła:

• Marcina Mastalskiego z grupy 3 – 4 – latków
  • Franciszka Jakubczyka z grupy 5 – 6 – latków
  • Nikolę Kwaśniak z klasy II
  • Lenę Jakubczyk z klasy III
  • Antoniego Mastalerka z klasy IV
  • Marcela Panfila z klasy V
  • Maję Stępniak z klasy VI
  • Kingę Róg z klasy VII
  • Miłosza Bartyzela z klasy VIII

Przewodnicząca komisji wręczyła nagrodzonym mini - globusy, a każdy uczestnik pokazu otrzymał nagrodę pocieszenia. Nagrody zostały ufundowane przez szkołę. Ponadto przedszkolaki dostały w ramach obchodów Dnia Ziemi kolorowanki.

Należy podkreślić, iż cała społeczność szkolna aktywnie brała udział w obchodach Dnia Ziemi.

Podziękowania należą się rodzicom, którzy włączyli się w uroczystość poprzez pomoc dzieciom w przygotowaniu tak wspaniałych strojów.