Bądź widoczny na drodze!

„Czy przy kurtce, czy plecaku - nos odblaski nieboraku,

Bo kto bezpiecznym pragnie być, musi na drodze widocznym być”.

A. Baśko „Widoczni na drodze”

24 kwietnia nasi najmłodsi podopieczni uczestniczyli w zajęciach promujących działania profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa dzieci na drodze w ramach realizacji „Programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla Województwa Łódzkiego na lata 2018-2030”.

Nadrzędnym celem zajęć była poprawa bezpieczeństwa na drodze poprzez popularyzację noszenia odblasków od najmłodszych lat, jak również uświadomienie dzieciom konieczności i ważności posiadania elementów odblaskowych na swoim ubraniu. Była to również świetna okazja do przypomnienia wszystkich podstawowych i prawidłowych zasad bezpiecznego zachowania na drodze. Prawidłowe przechodzenie przez jezdnię, reagowanie na kolory sygnalizatora świetlnego, numery alarmowe, jak również odpowiednie przygotowanie do jazdy na rowerze czy też hulajnodze są naszym „Słodziakom” doskonale znane.

Podczas rozmów, zabaw i innych sytuacji edukacyjnych dzieci mogły wykazać się wiedzą, umiejętnościami oraz poszerzyć swoje zainteresowania zasadami ruchu drogowego.

Bądźmy widoczni, uważni i przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego.

Nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze!