Spotkanie z logopedą

„Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz.

Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż.”

Janusz Korczak

Mowa ma wpływ na całokształt rozwoju dziecka. Jest atutem w nawiązywaniu kontaktów społecznych, w precyzyjnym komunikowaniu swoich poglądów, myśli, potrzeb, stanowi narzędzie zdobywania informacji. Dzieci z problemami logopedycznymi zwykle źle odtwarzają wyrazy w piśmie, mają problemy z właściwą komunikacją językową, a wadliwa wymowa staje się często źródłem niechęci do mówienia, a tym samym brakiem okazji do ćwiczenia umiejętności ładnego wypowiadania się. Zatem niezbędne jest, aby mowa dziecka była prawidłowo rozwinięta.

Zajęcia logopedyczne prowadzone w naszym przedszkolu przez logopedę Dominikę Kwaśniak obejmują wczesną diagnozę umiejętności komunikacyjnych każdego dziecka i w razie potrzeby korekcję zaburzeń mowy, a także szeroko rozumianą profilaktykę.

W dniu 9 kwietnia zostały zorganizowane zajęcia logopedyczne dla całej grupy „Słodziaków” mające na celu usprawnianie narządu mowy oraz ćwiczenie poprawnych wzorców wymowy. Pani logopeda przygotowała różnorodne materiały, które pomogły dzieciom w ćwiczeniu umiejętności mówienia. Uczestnicy zajęć mieli możliwość eksperymentowania z dźwiękami i słowami w sposób przyjazny i dostosowany do ich wieku. Spotkanie było bardzo udane, a dzieci były zaangażowane i zadowolone z zajęć.