Geometria w praktyce

Uczniowie klasy V podczas zajęć z matematyki związanych z geometrią korzystali z klocków Magnetic Polydron oraz klocków geometrycznych Polydron zakupionych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

Magnetic Polydron są to klocki z wbudowanymi silnymi magnesami neodymowymi, natomiast klocki geometryczne Polydron zwierają 9 różnych figur, co zdecydowanie poszerza liczbę brył, jakie mogli skonstruować. Za pomocą trójkątów, kwadratów, pięciokątów i innych kształtów, uczniowie budowali podane przez nauczyciela wielokąty jak i wspaniałe trójwymiarowe budowle, począwszy od prostych figur, skończywszy na pomysłowych budowlach. Magnetic Polydron oraz Polydron to kreatywne klocki, które dały im nieograniczone możliwości zabawy oraz możliwość kształtowania wyobraźni przestrzennej.