Owocowe szaszłyki

Smaczne, zdrowe, kolorowe

szaszłyki owocowe...

29 lutego, w naszym przedszkolu, po raz kolejny było smacznie i przede wszystkim zdrowo. Przedszkolny czas upłynął nam na przygotowaniu pysznych, owocowych szaszłyków. A wszystko za sprawą realizacji kolejnego tematu naszej zdrowej innowacji pedagogicznej „Smacznie, zdrowo, kolorowo”.

Owocowe szaszłyki były świetną okazją do powtórzenia nazw owoców krajowych i egzotycznych, poznania ich zapachów i smaku oraz zabaw matematycznych i ruchowych z owocami. Chętne dzieci samodzielnie obierały i kroiły owoce na kawałki, po czym wszyscy usiedliśmy do stolików, gdzie każdy komponował i nadziewał na patyczki swoje ulubione owoce tworzą pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Truskawki, kiwi, banany, gruszki, mandarynki, jabłka, winogrona sprawiły, że mieliśmy w grupie iście owocowy raj. Praca zakończyła się degustacją, a wszystkie owoce zostały skonsumowane z apetytem. Przygotowanie tego deseru dało dzieciom wiele satysfakcji, przypominając im jednocześnie, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu naszego organizmu.