Pyszne i pachnące owoce cytrusowe

„Kiedy życie daje ci cytryny, zrób lemoniadę”

amerykańskie przysłowie

Dnia 19.12.2023 w naszym przedszkolu zrobiło się żółto, pomarańczowo i niezwykle pachnąco, gdyż odbył się Dzień Owoców Cytrusowych. To jeden z zaplanowanych dni owocowych przeprowadzonych w ramach naszej przedszkolnej innowacji pt. „Smacznie, zdrowo, kolorowo”.

W tym dniu wszyscy przynieśli  różnego rodzaju owoce cytrusowe. Przedszkolaki dowiedziały się gdzie one rosną, jaką drogą i w jaki sposób przybywają do Polski oraz jakie posiadają walory odżywcze. Dzieci rozpoznawały owoce po zapachu i smaku, przeliczały je, segregowały oraz porównywały ich wielkość i kolor. Najodważniejsi wzięli udział w konkursie picia soku z cytryny z uśmiechem na ustach. I  takim oto sposobem wyłoniliśmy dwóch „Cytrynowych Mistrzów”, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy ;) Dzieci brały też udział w zabawach ruchowych oraz wykonały cytrusowe prace plastyczne. Zwieńczeniem tego nietypowego dnia było wykonanie cudownie pachnących i aromatycznych pomarańczy ozdobionych goździkami.

Oooo jakże zapachniało już u nas świętami…