W świecie książek

14 grudnia przedszkolaki oraz uczniowie kl. II-III wzięli udział w wycieczce do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Drzewicy zrealizownej w ramach Rządowego programu wieloletniego - „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” Priorytet 3 Kierunek interwencji 3.1.

Dzieci powitane przez panią dyrektor - Urszulę Kalużną zwiedziły bibliotekę. Pani dyrektor zapoznała ich z księgozbiorem i zasadami udostępniania książek. Nie brakło też tematów związanych z szanowaniem książek oraz różnorodnych propozycji do wypożyczenia o wszelakiej tematyce, wyglądzie, wielkości, a nawet efektach dźwiękowych.

A że okres przedświąteczny ma to do sobie, ze aura cudownej atmosfery udziela się wszystkim, to i nasze spotkanie oscylowało wokół tematu świąt i przygotowań do nich.

Na początek dzieci dowiedziały się skąd wzięła się świąteczna choinka. Pomogła w tym książka, w formie teatrzyku o misiu, który wyruszył w świat na poszukiwanie choinki. Następnie dzieci kolorowały i ozdabiały świąteczne rysunki, tańczyły i ćwiczyły razem z elfami w przedświątecznej rozgrzewce, układały puzzle, a na koniec bawiły się przy tablicy interaktywnej oraz projektorze FunFloor, gdzie robiły przedświąteczne zakupy oraz wykonywały ćwiczenia na spostrzegawczość szukając pingwinków i mikołajków. Musiały wykazać się sprawnością fizyczną, szybkością i refleksem, gdyż wzięły udział w specjalnych rozgrywkach grupowych na punkt! Zabawy i śmiechu nie brakowało!

Jak zawsze bywa - dobra zabawa szybko się kończy…

Ale wrócimy tu jeszcze, gdyż spędziliśmy tu cudowny czas, za który bardzo dziękujemy pani dyrektor i wszystkim pracownikom biblioteki :)