Ciekawe, poniedziałkowe spotkanie

W poniedziałek tj. 11 grudnia 2023 r. na zaproszenie opiekuna SKO gościliśmy w naszej szkole panią dyrektor PKO BP w Opocznie - Marię Malczyk oraz panią kierownik - Małgorzatę Szczepanik.

Podczas spotkania panie przekazały uczniom informacje dotyczące SKO:

- jak przystąpić do SKO

- SKO i co dalej …

- jakie są rodzaje kont dla ucznia

- korzyści jakie ma uczeń, który posiada oszczędności w SKO.

Ponadto uczniowie dowiedzieli się o bezpiecznym korzystaniu z internetowych aplikacji bankowych. W bardzo przejrzysty sposób zostali poinformowani, jak poruszać się bezpiecznie w sieci, aby nie stracić swoich oszczędności. Panie zwróciły się z apelem, aby uczulić rodziców, dziadków żeby byli czujni na fałszywe SMS-y i telefony, które mogą doprowadzić utraty własnych oszczędności. Należy nadmienić, iż pani dyrektor nagradzała słodkościami uczniów, biorących aktywny udział w spotkaniu. Ponadto członkowie SKO zostali obdarowani prezentami w formie edukacyjnych książeczek np. SKO – WICZ – Bezpieczny w sieci.

Spotkanie było także okazją do realizacji zadań ze szkolnego programu doradztwa zawodowego. Uczniowie dowiedzieli się, na czym polega praca w banku i jakie trzeba mieć do tej pracy kwalifikacje.

Na zakończenie spotkania, uczniowie podziękowali pani dyrektor i pani kierownik wręczając stroiki świąteczne i życząc wesołych świat oraz szczęśliwego Nowego Roku.