Mobilne Laboratoria Przyszłości

Mobilne Laboratoria Przyszłości od września 2022 r. w sposób praktyczny wspierają uczniów i nauczycieli w wykorzystywaniu sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Dzięki Mobilnym Laboratoriom Przyszłości uczniowie z najmniejszych nawet miejscowości mają szansę na udział w wyjątkowych zajęciach, rozwijania kreatywności, pasji, zainteresowań i talentów, które mogą przełożyć się na lepszy start w dorosłość.

W naszej szkole dnia 28 listopada 2023 r. mieliśmy właśnie okazję gościć edukatorów Mobilnych Laboratoriów Przyszłości - panią Monikę Andryszek i panią Anetę Bogdan,  które przeprowadziły w dwóch grupach interesujące zajęcia podczas, których uczniowie mogli:

- pobawić się w konstruktorów z klockami edukacyjnymi Korbo,

- sterować robotami edukacyjnymi Photon EDU, rozgrywając przy tym interesujący mecz,

- obejrzeć rzeczy wydrukowane na drukarce 3D,

- uruchomić druk na drukarce 3D,

- wykonać swój własny kształt z wykorzystaniem długopisu 3D,

- przenieść się do wirtualnego świata dzięki Gogle VR.

Podczas warsztatów edukatorzy pomagają odkrywać zainteresowania umiejętnościami, które pozwolą uczniom wykorzystać technologię w sposób zgodny z predyspozycjami. Dla jednych będą to pomysły na automatyzację, dla innych zbudowanie robota, dla innych jeszcze nauka podstaw programowania, czy druk 3D. Udział w warsztatach stanowił silną inspirację do eksperymentowania z technologią nie tylko dla uczniów. Była to też okazja do rozwoju dla nauczycieli i wsparcie rozwoju bazy dydaktycznej.

Mobilne Laboratoria Przyszłości, to program  edukacyjno-technologiczny realizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki,  przy wsparciu Instytutu Badań Edukacyjnych, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Centrum GovTech.