Spotkanie z Dziadkiem Sławkiem

W piątek 17 listopada gościliśmy niezwykłego gościa. Odwiedził nas Pan Sławomir Telus, dla naszych przedszkolaków - Dziadek Sławek.

Pan Sławomir Telus  jest honorowym dawcą krwi, Prezesem Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK PKP Idzikowice, pełniącym także funkcję wiceprzewodniczącego HDK PCK Rejonowej Rady Krwiodawców Opoczno-Tomaszów Mazowiecki. Poza tym wolontariuszem prowadzącym m. in. zajęcia z dziećmi i młodzieżą.

Dziadek Sławek prowadził z dziećmi zajęcia w ramach realizacji programu „Super Wiewiórka”. Przede wszystkim uczył dzieci, jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo. Przypomniał m. in.:

• jak należy zachowywać się bezpiecznie w różnych sytuacjach, np. podczas przechodzenia przez jezdnię;
  • jak ważne jest dbanie o higienę jamy ustnej, czy o środowisko naturalne;
  • jak ważne są zdrowe nawyki żywieniowe.

W zajęciach uczestniczyły dzieci z grupy Starszaków oraz nasze Słodziaki. Przedszkolaki z uwagą słuchały i uczestniczyły we wszystkich aktywnościach zaproponowanych przez Dziadka Sławka. A było ich wiele…

Na wstępie pan Sławomir przedstawił się dzieciom i wprowadził je w tematykę przygotowanych przez siebie działań. Następnie przypomniał naszym przedszkolakom podstawowe zasady ruchu drogowego, które jak się okazało są im bardzo dobrze znane. Kolejnym tematem był las i jego mieszkańcy. Temat bardzo lubiany przez nasze przedszkolaki.

„A w jaki sposób dbacie o swoje zdrowie?” – zapytał Dziadek Sławek. I w tym oto momencie w sali przedszkolnej wyrósł las – las rąk.

Zajęcia z Dziadkiem Sławkiem, to nie tylko nauka, ale także wspaniała zabawa. .

Na zakończenie Dziadek Sławek poczęstował dzieci jabłkami, a sam otrzymał gromkie brawa i ogromne podziękowania od pań i od przedszkolaków.

Dziadku Sławku było nam niezmiernie miło Pana gościć. Obdarował nas Pan pozytywną energią na cały dzień.

Dziękujemy.

Logo programu "Super Wiewiórka"