Czym skorupka za młodu nasiąknie...

„Do śniadania ogóreczki, no a w domu – marcheweczki"

źródło- internet

Innowacja pedagogiczna „Smacznie, zdrowo, kolorowo” prowadzona w grupie naszych Słodziaków to zajęcia skupione na zdrowym odżywianiu. Utrwalamy z dziećmi nie tylko wartości odżywcze potraw, prawidłowe nawyki żywieniowe, kulturę w trakcie spożywania posiłków, ale i zwracamy uwagę na ilość zjadanych produktów zgodnie z piramidą żywienia.

W ostatnim czasie skupiamy się na supermocach warzyw i owoców, licznie występujących w obecnym okresie jesiennym. Słodziaki wiedzą już, jak ważne są witaminy i gdzie jest ich najwięcej.

Ażeby nasze przedszkolne działania miały swoje odzwierciedlenie w życiu codziennym, nasze Przedszkolaki wykorzystują zdobytą wiedzę także w domu.

Po zajęciach, z pomocą Rodziców tworzą w domu smaczne, zdrowe, kolorowe i wartościowe potrawy.

Oto dowody… :)