Dzień Owoców i Warzyw

„Jem owoce i jarzyny, w nich mieszkają witaminy”

Michał Witkowski

Dzień Owoców i Warzyw to jeden z pierwszych tematów przeprowadzonych w grupie naszych najmłodszych milusińskich  w ramach innowacji pedagogicznej pt. „Smacznie, zdrowo, kolorowo”.

19 października dzieci miały okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat właściwej diety oraz przekonać się jak pyszne i pachnące mogą być surowe warzywa i owoce. Poznały również wartości odżywcze najbardziej popularnych owoców i warzyw oraz dowiedziały się, co to jest piramida żywienia. Brały również udział w „owocowym konkursie” odgadując, o jakim owocu opowiadają zagadki. Rozpoznawały też owoce i warzywa po kształtach i smakach. Nie zabrakło tez ruchu – tak ważnego dla zdrowia każdego człowieka.

W tym dniu bawiliśmy znakomicie i …smakowicie!