"Smacznie, zdrowo, kolorowo"

Okres wieku przedszkolnego to czas, w którym kształtują się nawyki i przyzwyczajenia. Dlatego tak ważne jest, aby zaszczepić w młodym człowieku pozytywne wzorce. To, w co wyposażamy dziecko od najmłodszych lat, będzie procentowało w dorosłym życiu.

Sposób żywienia wpływa na funkcjonowanie człowieka, jego rozwój fizyczny, intelektualny, szybkość przyswajania wiedzy, uczenia się.

Dlatego też, w roku szkolnym 2023/2024, w najmłodszej grupie Oddziału Przedszkolnego naszej szkoły prowadzona będzie innowacja pedagogiczna pt. „Smacznie, zdrowo, kolorowo” ukierunkowana na rozwój nawyków zdrowego odżywiania. Nad jej realizacją czuwać będzie wychowawca grupy – pani Marta Matysiak.

Dzieci będą uczyły się, jak samodzielnie przygotowywać zdrowe i wartościowe posiłki, co jest dobre dla organizmu, a co mu szkodzi. W formie zabawowej wdrożone im zostaną podstawy racjonalnego odżywiania. Doskonalić też będą czynności samoobsługowe, jak i kulturę zachowania się przy stole, podczas posiłku.