Nasza szkoła laureatem konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych"

Nasza szkoła została laureatem konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych", którego organizatorem jest Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) - operatora Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE), Konkurs jest dofinansowany z projektu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych" w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Jak podaje Organizator na konkurs wpłynęło  3075 zgłoszeń. Pełną listę laureatów można znaleźć na stronie pracowniakompetencjicyfrowych.pl.

Mobilna pracownia komputerowa składa się z 16 laptopów wraz z przenośną szafą, zapewniającą możliwość ich przechowywania oraz zasilania. Zestaw będzie uzupełniony o oprogramowanie ułatwiające pracę z uczniami oraz interaktywny monitor.

Jak to się stało, że wygraliśmy? Już wyjaśniamy.

Po 1.

Żeby wziąć udział w konkursie trzeba się nim zainteresować, a potem zainspirować innych. I tak też się stało... Koordynatorem konkursu była pani dyrektor.

Po 2.

Wyzwanie przyjęli nauczyciele, którzy sprawowali bezpośrednią opiekę nad uczniami biorącymi udział w konkursie. Byli to pani Dorota Matuszczak - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej oraz pani Monika Mastalska - nauczyciel informatyki.

Po 3.

Przed przystąpieniem do wykonania pracy plastycznej uczniowie:

• klas I-III zrealizowali moduł kursu Internetowa szkoła słonia Spacjusza” pt. „Internet to nie wszystko” – w grupie siła, im więcej osób to zrobi, tym lepiej
  • klas IV-VI natomiast moduł kursu „Przygody Profesora i N@tki, czyli jak mądrze korzystać z internetu” pt. „Uprzejmy internauta”.

Po 4.

Uczniowie przystąpili do wykonania pracy konkursowej:

• w klasach młodszych był to projekt kolorowanki, który dotyczył sposobów na zachowanie równowagi pomiędzy aktywnościami podejmowanymi w internecie i poza nim;
  • w klasach starszych był to plakat z hasłem promocyjnym, który dotyczył zasad właściwego zachowania w sieci, czyli netykiety, oraz sposobów reagowania na trudne sytuacje online, np. hejt.

Obydwie prace miały nawiązywać do wiedzy zdobytej w trakcie kursów.

Po 5.

Zgłosiliśmy do konkursu prace plastyczne  z obydwu etapów edukacyjnych.

I wygraliśmy!  - w kategorii klas I-III. Bardzo się z tego powodu cieszymy. Dziękujemy!

Prace wysłane na konkurs udostępniamy w tym artykule. Autorami pracy wysłanej na konkurs w grupie starszej były uczennice: Maja Stępniak, Natalia Badura i Weronika Gawęda. Autorką nagrodzonej pracy  (projektu kolorowanki) jest uczennica Antonina Bogusz. Brawo Tosiu! :)

Podziękowania należą się wszystkim uczniom zaangażowanym w konkursie.