„Całkiem nowe – święta nietypowe”” – podsumowanie

W roku szkolnym 2022/2023 nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: pani Dorota Matuszczak i pani Dominika Kwaśniak realizowały w klasach I – III innowację pedagogiczną „Całkiem nowe – święta nietypowe”.

Każdego dnia jest powód do świętowania i dzięki temu projektowi uczniowie poznali dziesięć ciekawych dni, po jednym z każdego miesiąca roku szkolnego.

Idea jaka przyświecała tej innowacji to rozbudzenie zainteresowań dzieci nietypowymi świętami, radość ze wspólnie spędzonego czasu, pobudzenie wyobraźni.

Uczniowie poprzez pogadanki, oglądanie filmów tematycznych, ale głównie dzięki praktycznym działaniom poznali specyfikę każdego święta. Zdobywali nowe wiadomości w zabawie, doświadczeniach, wycieczkach, pracach manualnych i zajęciach kulinarnych.

Uczniowie mieli możliwość:

– degustowania herbat z różnych stron świata,

– przygotowania ulubionego deseru,

– bezpośredniego obcowania z przyrodą,

– poznania pracy listonosza i innych pracowników poczty,

– rozwijania talentu muzycznego,

– poznania tradycji regionalnych poprzez wizytę w muzeum

– zaangażowania się w pomoc dla mieszkańców schroniska,

– przełamania nieśmiałości i własnych barier.