Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – eliminacje powiatowe z naszymi uczniami na podium

19 kwietnia w SP w Poświętnym uczniowie klasy VII w składzie Miłosz Bartyzel, Piotr Rogulski, Tobiasz Tomczyk po zajęciu I miejsca w gminie walczyli o najlepszą lokatę w grupie starszej w której rywalizowało 9 drużyn.

Uczniowie rozwiązywali test teoretyczny składający się z 2 części: 25 zadań dotyczących przepisów ruchu drogowego i 10 zadań ze skrzyżowaniami. Następnie przystąpili do zadań sprawnościowych tj. przejazd rowerem po Miasteczku Ruchu Drogowego oraz pokonanie rowerem toru sprawnościowego. W tym roku było do pokonania 6 przeszkód – zwężenie, żmijka, kwadrat, przenoszenie elementu, równoważnie i tarka. Po zliczeniu wszystkich punktów nasza drużyna stanęła na podium na II miejscu ocierając się o miejsce pierwsze. Należy podkreślić, iż drużyna była bardzo skoncentrowana, walczyła o każdy punkt wzajemnie się wspierając i dopingując. Może za rok o ten 1 punkt zdobędziemy więcej.