Wycieczkowy Dzień Chłopaka

30 września, to data dobrze znana wszystkim dziewczynkom, ponieważ tego dnia zawsze przygotowują miłą niespodziankę dla swoich kolegów z klas z okazji ich święta. W tym roku nie zabrakło również miłych słów skierowanych do chłopców oraz drobnych upominków.

Oprócz tego z okazji Dnia Chłopaka wszyscy uczniowie wybrali się na wycieczkę. Klasy 0- III świętowały ten dzień w Tomaszowie Maz., a klasy IV – VIII w Łodzi.

Dzieci młodsze obejrzały w kinie film pt. „King, mój przyjaciel lew”, dały upust emocjom w sali zabaw oraz rozwijały sprawność fizyczną w kręgielni.

Uczniowie klas starszych wyjechali na wycieczkę 4 października. Wyjazd był okazją zacieśnienia więzi koleżeńskich, nietypową formą uczczenia Dnia Chłopaka i pogłębienia wiedzy z różnych dziedzin nauki.

W dawnej łódzkiej elektrowni uczniowie zwiedzali przestrzeń Maszynowni, Pompowni, Kotłowni, Rozdzielni i  Chłodni. W każdym tym miejscu uczestniczyli w ciekawych formach prezentacji w ramach ekspozycji "Przetwarzanie energii". Nikt nie opierał się kolorowej przestrzeni wypełnionej interaktywnymi stanowiskami i aktywnie podejmował zadania z wielu dziedzin nauki. Pobyt zakończył spacer na taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę Łodzi.

Następnym punktem wyjazdu była wizyta w Muzeum Światła. W tym miejscu uczniowie byli częścią interaktywnych atrakcji, rysowali światłem, uzyskiwali niesamowite zdjęcia i kręcili filmy. Warunkiem dobrej zabawy był naładowany telefon.

Październikowe popołudnie wycieczkowicze spędzili w ZOO. Mieszkańców ZOO można było obserwować z trzech perspektyw: podwodnej, lądowej oraz z góry. Możliwość taką daje nowy budynek Orientarium. Takie zastosowanie utrzymuje zwierzęta na dużych przestrzeniach w połączeniu z różnymi gatunkami i w urozmaiconym środowisku. Nasz wizyta zbiegła się z obchodami Światowego Dnia Zwierząt. Zauważyliśmy, że łódzkie zwierzęta również świętowały, o co zadbali opiekujący się nimi pracownicy.

Wycieczka  obfitowała w wiele pozytywnych  wrażeń, co potwierdzają uczestnicy wycieczki ( i opiekunowie).